Vítejte v našem světě! Ve světě, kde je vše jasné, protože v něm platí jednoznačná pravidla. Co musíte znát, abyste se stali občany tohoto světa? Je toho strašně málo, stačí pár jednoduchých pravidel a pak už je jen na vaší představivosti, chcete-li se pohybovat jako ploštice nebo žít plnohodnotný třírozměrný život. Pro opravdové znalce není problém procházet čtyř i vícerozměrným světem. Nevěříte? Jde to! Pro čtvrtý rozměr sice lidé nemají vyvinuté smysly, ale po trošce cviku si v hlavě nějaký model vytvoří.

Stránek přinášejících ucelenou terminologi a popis těles není mnoho. Na českých serverech se s nimi nesetkáte vůbec. Proto vznikla právě tato databáze. Dozvíte se nejen, jak se které těleso nazývá, ale hlavně pochopíte princip, jak taková tělesa zapisovat do matematických symbolů a naopak, jak ze symbolů sestavit těleso a jak ho pojmenovat.

Až pochopíte jak fungují Schläfliho symboly a Coxeter-Dynkinovy diagramy, můžete si vymyslet vlastní těleso. Třeba sedmirozměrné. Když si budete se symboly hrát dostatečně dlouho, objevíte svět dlažeb nebo se vám zalíbí zborcené prostory.

Příjemnou zábavu!